Kontakt

Obozy językowe

Obozy Językowe

Nasze kursy:

W zależności od wybranego rodzaju kursu, będziesz rozwijać swoje umiejętności językowe zarówno szybko jak i efektywnie. Nasz kurs standardowy gwarantuje zwiększenie pewności w posługiwaniu się językiem obcym. Nauka jest skoncentrowana na wszystkich 4 obszarach – mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Nasz kurs intensywny opiera się na kursie standardowym, z 10 dodatkowymi lekcjami tygodniowo, gwarantującymi jeszcze szybsze postępy w nauce.

Godziny zajęć:

Kurs standardowy odbywa się od poniedziałku do piątku zazwyczaj od 9:00 do 12:30. Uczestnicy kursu intensywnego mają dodatkowo lekcje od 13:00 do 14:30. Dokładne godziny zajęć mogą jednak różnić się w zależności od szkoły.

W niektórych szkołach zajęcia mogą odbywać się po południu. Jedna lekcja trwa 45 minut.

Test językowy:

Kursanci są przydzielani do grup na podstawie aktualnego poziomu zaawansowania. W większości przypadków test językowy wykonasz online przed wyjazdem na kurs. W niektórych szkołach test rozwiążesz w poniedziałek na miejscu w szkole. Materiały edukacyjne są zapewnione podczas kursu, a w każdej grupie nie będzie więcej niż 15 osób.


Obozy Językowe

Zajęcia dodatkowe:

Przygoda językowa zaczyna się od razu po skończonych zajęciach w szkole! Z naszym obszernym programem zajęć dodatkowych, uczniowie mają możliwość poznać miejsce, w którym przebywają na kursie. Kurs dwutygodniowy obejmuje dużą różnorodność zajęć i przynajmniej 1 wycieczkę całodniową i 2 półdniowe (tabela poniżej). Uczniowie mają również czas wolny popołudniami i wieczorami.

Opieka:

Podczas pobytu nasi kursanci są pod opieką naszych „teamerów", osób w wieku 21-30 lat, które zostały specjalnie przygotowane do swojej roli. Nasi teamerzy pochodzą z różnych krajów Europy oraz Ameryki i komunikują się z uczniami wyłącznie w języku tego państwa, w którym odbywa się kurs. Jeden teamer opiekuje się grupą 15 osób, jest z uczniami w ciągu dnia i mieszka w tej samej rezydencji. Teamerzy są odpowiedzialni za organizację programu zajęć pozalekcyjnych. Osoby w wieku 17 lat oraz młodsze będą uczestniczyć w programie zajęć dodatkowych oraz będą musiały przestrzegać wyznaczonych godzin powrotu. Młodzież w wieku 18-21 lat może liczyć na wsparcie opiekunów i uczestniczyć tylko w zajęciach, które je interesują. Obozy Językowe

Przyjazd i transfer:

Nasze programy U20 oferują pełen pakiet – uczniowie są w dobrych rękach od początku do końca pobytu. Uczniowie są odbierani z lotniska po przylocie i zawożeni do miejsca zakwaterowania. Dane dotyczące przelotu należy nam przekazać najpóźniej na 4 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. W zależności od miejsca obowiązują różne godziny transferów, a szczegółowe informacje znajdują się w tym katalogu na stronie wybranej szkoły. Uczniowie podróżują na lotnisko i z lotniska z innymi uczestnikami obozów językowych, których w większości spotkają po raz pierwszy. Podczas transferu uczniowie będą mieć możliwość, żeby nawiązać nowe znajomości. Zazwyczaj zakwaterowanie jest możliwe dla uczniów w dniu przyjazdu po południu, a w dniu wyjazdu należy opuścić pokój rano. Uczniowie mogą zostać poproszeni o wpłatę kaucji za klucze, jeśli wybrali zakwaterowanie w rezydencji. Kaucja zostanie zwrócona w dniu wyjazdu. Dzień przyjazdu i wyjazdu Zazwyczaj dzień przyjazdu jest w niedzielę a wyjazdu w sobotę. Prosimy o zwrócenie na to uwagi przy dokonywaniu rezerwacji przelotu. Dodatkowy nocleg dostępny jest tylko na zapytanie! Asysta dla nieletnich Wybierając naszą usługę asysty dla nieletnich, rodzice otrzymują z wyprzedzeniem informacje z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu oraz adresem kierowcy odpowiedzialnego za transfer. Usługę asysty dla nieletnich możemy zaoferować wyłącznie, jeśli jest wymagana przez linie lotnicze, którymi będzie leciał uczeń. Obozy Językowe
Obozy Językowe

Wyżywienie:

Rozumiemy, że próbowanie nowego jedzenia może stanowić znaczną część odkrywania nowego kraju i kultury. Uczniowie mają zapewnione śniadanie, kolację i lunch lub pakiet lunchowy (składający się z kanapki, napoju i deseru). Uczniowie zawsze mają możliwość, żeby spróbować typowego posiłku dla kraju, który odwiedzają. Przekąski i napoje między posiłkami uczniowie mogą zakupić tylko we własnym zakresie.

Alergie / specjalne diety:

Każdego roku przyjmujemy tysiące uczniów w naszych szkołach i mamy ponad 30 lat doświadczenia w przyjmowaniu uczniów z bardzo zróżnicowanymi wymaganiami żywieniowymi. Poinformuj nas o alergiach lub specjalnych wymaganiach odnośnie diety przy dokonywaniu rezerwacji. Poinformuj nas również o przyjmowanych lekach. Informacje te przekażemy opiekunom i rodzinie goszczącej. W zależności od rodzaju alergii i/lub wymagań żywieniowych, możemy poprosić o dopłatę na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z zapewnieniem specjalnych posiłków.

Zakwaterowanie:

Rozumiemy jak ważne jest zakwaterowanie, abyś czuł się komfortowo podczas obozu językowego. Dlatego robimy wszystko, żeby w zakwaterowaniu z dala od domu zapewnić Ci jak najlepsze warunki. Oferujemy różne rodzaje zakwaterowania, odpowiadające różnym gustom i budżetom. Niezależnie od wybranego typu zakwaterowania, każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie! Uwaga W wyjątkowych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do zaoferowania zakwaterowania, które nie będzie identyczne z tym, które przedstawiono w folderze. Obozy Językowe

Rodzina goszcząca:

Uczniowie, którzy wybiorą zakwaterowanie u rodziny goszczącej, będą mogli zgłębić jeszcze lepiej wybrany język i kulturę. Codzienny kontakt z mieszkańcami, poznanie tradycyjnej kuchni oraz lokalnych zwyczajów i używanie języka, którego się uczysz: to tylko niektóre z korzyści pobytu u rodziny goszczącej. Nauka trwa również po zakończonych lekcjach w szkole. Nasze przyjazne rodziny goszczące mają doświadczenie w przyjmowaniu uczniów z różnych stron świata i odgrywają integralną część obozu językowego. Pokoje są wspólne dla kilku osób tej samej płci. W zależności od wybranej szkoły, rodziny goszczące mogą być zlokalizowane z dala od centrum miasta, co oznacza, że uczniowie mają okazję poznać miejsca, które zazwyczaj pozostają nieodkryte przez turystów. Wiele ale nie wszystkie rodziny goszczące mają Wi-Fi. Jeśli internet nie jest dostępny, uczniowie mogą korzystać z kafejek intenetowych w okolicy.

Rezydencja:

Mieszkając w rezydencji, uczniowie przebywają bliżej szkoły niż w przypadku zakwaterowania u rodziny goszczącej, co gwarantuje wygodę i oszczędność czasu. Jeśli wybrałeś zakwaterowanie w rezydencji, będziesz tam mieszkać z innymi uczniami z różnych stron świata i będziesz mógł korzystać z nowych umiejętności językowych w międzynarodowym otoczeniu. Nasi opiekunowie również mieszkają w rezydencji.

Club Village (tylko Malta):

Na Malcie możesz zamieszkać w Club Village, na naszym wyjątkowym kampusie z restauracją, basenem i innymi udogodnieniami sportowymi. Do wyboru masz pokoje od 2-osobowych po 7-osobowe. Opiekunowie również mieszkają w Club Village. Wspólne zakwaterowanie Jeśli chciałbyś mieszkać razem ze swoim przyjacielem, powinieneś poinformować nas o tym podczas rezerwacji, abyśmy mogli wziąć to pod uwagę. Pamiętaj jednak, że mimo naszych starań, nie możemy spełnić każdej prośby o wspólne zakwaterowanie.
Obozy Językowe

W naszych folderach znajdą Państwo Dodatkowe informacje odnośnie cen i szczegółowych opisów.

Formularz rejestracyjny proszę wysłać na e-mail: kursy@szkoleniajezykowe-komunikacja.pl, zapraszamy również do kontaktu pod numerem: 537 908 008